سابسیژن

 

سابسیژن

سابسیژن با کانولا روش جدیدی است و مهم ترین مزیت این روش این است که بیمار دوره ی نقاهت خیلی کوتاهی دارد و نیاز به مراقبت های خاصی ندارد. بیمار می تواند بعد از سابسیژن به بلافاصله به کارهای روزمره خود برسد و یا آفتاب بگیرد و نیاز به مراقبت های خاصی ندارد و صورت بیمار خیلی به هم نمی ریزد به جز مقداری ورم که جای نگرانی ندارد و به سرعت برطرف می شود .

سابسیژن چگونه انجام می شود ؟

سابسیژن از طریق دو سوراخ کوچک انجام می شود مانند متد های قدیمی این طور نیست که تعداد درمان هایی که برای اسکار آکنه انجام می شود زیاد باشد و بیمار خیلی سوراخ سوراخ شود و هماتوم ایجاد شود .

سابسیژن

سابسیژن

تقاوت متد قدیم و جدید سابسیژن چیست ؟

یکی از مزیت های بسیار مهم روش جدید این است که تعداد دفعات آن نسبت به متد قبلی کم است در مقایسه هر یک بار این روش با سه بار سابسیژن در متد قبلی یا سابسیژن با نیدل برابری می کند در نتیجه با یک بار سابسیژن بیمار به صورت ناگهانی تغییرات زیادی را می تواند مشاهده کند این روش برای اسکار آکنه هایی که خیلی عمیق و فیبروتیک و قدیمی است قابل استفاده است و می توان با روش های درمانی دیگر ترکیب کرد که این روش ها عبارتند از لیزر ، میکرونیدلینگ برای مثال بیماری که محدودیت وقت دارد می تواند در یک جلسه روش سابسیژن را لیزر و دیگر روش ها را می تواند ترکیب کند و انجام دهد بر خلاف روش قدیمی تر که امکان پذیر نبوده است.

سابسیژن

سابسیژن

در چه مواقعی نیاز به انجام سابسیژن است ؟

همان طور که می دانید به علت وجود آکنه ها در صورت اسکار یا همان جای جوش ایجاد می شود در بعضی مواقع این اسکار ها آنقدر عمیق هستند که مجبور می شویم برای درمان از چند روش ترکیبی استفاده کنیم .

چه زمانی برای انجام سابسیژن مناسب است ؟

انجام سابسیژن بر خلاف دیگر روش های درمانی نیاز به زمان یا فصل خاصی ندارد و بیماران عزیز می توانند در هر زمانی از روش سابسیژن استفاده کنند .

چند جلسه سابسیژن لازم است ؟

در بیشتر افرادی که جای جوش دارند یک جلسه کافی است اما در صورتی که جای جوش بسیار عمیق تر باشد تا سه جلسه انجام سابسیژن لازم است .شما می توانید در طی همان جلسه ی اول تغییرات بسیاری را در صورت خود مشاهده کنید.

سابسیژن

سابسیژن

مراقبت بعد از سابسیژن چگونه است ؟

از آن جایی که سابسیژن به روش جدید انجام می شود نیاز به مراقبت خاصی ندارد اما به دلیل این که 2 سوراخ در پوست ایجاد می شود بهتر است تا 48 ساعت اول از تماس آب با صورت خودداری کنید و روی آن پماد آنتی بیوتیک استفاده کنید .نیازی به حفاظت ازآفتاب نیست زیرا در عمق پوست انجام شده است .

آیا در صورتی که فردی آکنه فعال یا همان جوش دارد می تواند سابسیژن انجام دهد؟

بهتر است در صورتی که دارای آکنه فعال هستید ابتدا درمان شوید سپس اقدام به درمان جای جوش خود کنید .

انواع آکنه

در این جا چند نوع دیگر از آکنه های پاپولر ، پوستولر ، و ندولر شرح داده شده است .
آکنه گرم منفی :بیمارانی که دارای سابقه ی طولانی درمان آکنه با آنتی بیوتیک های خوراکی هستند شاید به میزان فزاینده ای حامل باسیلهای استوانه ای گرم منفی در سوراخ های قدامی بینی باشند ، سه نوع تظاهر وجود دارد : شایع ترین آن ها پیدایش ناگهانی پوستولهای سطحی در اطراف بینی با گسترش به چانه و گونه ها می باشد .در برخی دیگر به طور ناگهانی خوشه های پوستولی پدیدار می شود .در برخی بیماران نیز ضایعات ندولر و کیستیک عمقی ایجاد می گردد ، آنتی بیوتیک مناسب پس از کشت و تعیین حساسیت آنتی بیوتیک انتخاب می گردد.این نوع آکنه ( آکنه گرم منفی ) معمولاً در عرض دو هفته سریعاً به آنتی بیوتیک مناسب پاسخ می دهد.حتی با مصرف آنتی بیوتیک به مدت 6 ماه عود به دنبال قطع مصرف آن معمول است ، از بین بردن ارگانیسم های گرم منفی مشکل است ایزوترتینوئین در درمان موارد مقاوم آکنه گرم منفی موفقیت آمیز بوده است .
آکنه استروئیدی : در افراد مستعد 3 تا 5 هفته پس از شروع کورتیکوستروئیدهای خوراکی ممکن است ، پاپولها و پوستولهایی به طور ناگهانی ایجاد شود ، ضایعه آکنه استروئیدی به واسطه ی متحد الشکل بودن ضایعات و انتشار متقارن آن ها عموماً بر گردن ، قفسه سینه و پشت از آکنه ولگاریس متمایز است .این ضایعات پاپولها و و پوستولهایی گنبدی شکل به اندازه 1 تا 3 میلی متر به رنگ بدن و یا صورتی متمایل به قرمز هستند، بعد ها ممکن است کومدون نیز تشکیل شود ولی اسکار وجود ندارد .آکنه ایجاد شده توسط استروئید پیش از بلوغ و در افراد پیر نادر است .با بهبود این ضایعات اسکاری باقی نمی ماند ، این بثورات دارویی باعث منع مصرف مکرر و یا ادامه کار کورتیکوستروئیدهای خوراکی نمی گردند.درمان موضعی با بنزوئیل پروکسید و یا لوسیون سولفاستامید موثر است با قطع استروئید ها بثورات محو می شوند.
آکنه نوزادی : ضایعات آکنه ای شکل حدود به بینی و گونه ها ممکن است در هنگام تولد وجود داشته باشد و یا این که در اوایل دوران شیرخوارگی شکل گیرند .با کوچک شدن و کاهش فعالیت غدد سباسه که توسط آندروژنهای مادری تحریک می شوند ، این ضایعات بدون درمان محو خواهند شد .
آکنه شغلی : در برخی از افراد که در تماس با بعضی مواد شیمیایی صنعتی هستند ، ممکن است بثورات وسیع و منتشری به شکل کومدونهای بزرگ و پوستولها پدیدار شد .این مواد شامل هیدروکربنهای کلرینه و دیگر حلالهای صنعتی ، زغال و مشتقات آن و روغن ها می باشند .ضایعات در اندام ها و تنه ، جایی که لباس آغشته به مواد شیمیایی در تماس نزدیک و طولانی با پوست قرار می گیرند ایجاد می گردند .بیمارانی که مستعد ابتلا به این شکل از آکنه هستند باید با پوشیدن لباس های محافظ و یا یافتن کاری دیگر از تماس با این مواد پرهیز کنند .درمان ، مشابه آکنه التهابی است .
آکنه مکانیکی : فشار مکانیکی می تواند بثورات آکنه ای شکل ایجاد کند، از علل معمول کاسکتهای ورزشی شامل محافظ پیشانی و بند چانه و بریسهای ارتوپدی را می توان نام برد.

سابسیژن یکی از روش های جوانسازی پوست می باشد و همچنین موجب می شود پوست شادابیت خود را به دست آورد . سابسیژن پوست روش بسیار حساسی می باشد و می بایستی توسط یک متخصص پوست خبره انجام شود. همچنین شما می توانید جهت رزرو وقت و مشاوره های لازم با شماره های ۰۲۱۸۸۹۸۹۷۳۳ تماس حاصل نمائید .

آکنه آرایشی : زنان میانسالی که مرتباً چندین لایه مواد آرایشی استعمال می کنند ممکن است مبتلا به کومدونهای بسته و باز ،پاپول و پوستول گردند و این اولیه تجربه ی آن ها از آکنه باشد به طور مرسوم کومدونزایی یک ترکیب آرایشی با توانایی آن در تولید کومدون در گوش خرگوش آزمایش می شود .تجربیات جدید تر با بعضی مواد آرایشی خاص در زنان نشان داده اند که برخی ایجاد آکنه می کنند ، برخی اثری ندارد و بعضی دیگر شاید بتوانند تعداد کومدونها را کاهش دهند.تا زمانی که فرمولاسیونهای اختصاصی آزمایش نشده اند و توانایی آن ها در کومدون زایی شناخته نشده است ، باید به بیماران توصیه کرد از مواد آرایشی ملایم و با پایه آب استفاده کنند و از برنامه های آرایشی ای که آن ها را مجبور به مصرف چندین لایه از پاک کننده ها با پایه ی کرم و پوشاننده های آرایشی می کند پیروی نکنند.بسیاری از بیماران این تصور اشتباه را دارند که که اقداماتی که در سالن های زیبایی بر روی پوست انجام می شود جنبه ی درمانی دارند و منافذ را باز می کنند .بیشتر افراد کرم ها و مواد آرایشی گوناگونی را که در این روش مورد استفاده قرار می گیرند تحمل می کنند ولی این اعمال می تواند زمینه را برای ایجاد آکنه فراهم کند .
آکنه کنده شده : بیشتر افراد مبتلا به آکنه تلاش می کنند کومدونها و پوستولهای خود را با فشار متوسط انگشت خالی کنند گهگاه یک زن جوان که آکنه ندارد و یا ضایعات آکنه او اندک هستند دچار اروزیونهای عمقی و خطی متعدد در صورت می گردد.پوست با اعمال فشار به وسیله ی ناخن کنده شده نهایتاً یک دلمه تشکیل می شود ، این اروزیونهای وسیع و قرمز با دلمه های چسبیده ، علائم آشکار دستکاری هستند و آن ها را می توان به آسانی از پاپولها و پوستولهای در حال بهبود باز شناخت .تلاش نامعقول در از بین بردن ضایعات منجر به ایجاد اسکار و هیپرپیگمانتاسیون قهوه ای می شود .ممکن است زنان دستکاری ضایعات را انکار کنند و یا آن را فراموش کرده باشند باید به آن ها توضیح داد که چنین ضایعاتی تنها با دستکاری ایجاد می شود و شاید ناآگاهانه در جریان خواب ایجاد شده باشد افرادی که نمی توانند از کندن ضایعات خود دست بردارند می توانند از یک روانپزشک مدد بگیرند.

سابسیژن

سابسیژن

درمان اسکار

همان طور که ذکر شده یکی از موثر ترین روش های درمانی در اسکار سابسیژن است دیگر روش های درمانی عبارتست از:
• سابسیژن
• پی آر پی
• فرکشنال
• میکرودرم
• میکرونیدلینگ
• پانچ

PRP در درمان جای جوش

همان طور که میدانید درمان اسکار به صورت صد در صد نیست اما می توان تا 90 در صد بهبود داد خصوصاً در افرادی که جای جوش عمیقی دارند .روش پی آرپی جز روش هایی است که در طولانی مدت نتیجه می دهد و مانند دیگر روش های درمانی شما نمی توانید به سرعت بهبود درمان اسکار را مشاهده کنید اما پزشک معمولاً برای درمان جوش های بسیار عمیق از سابسیژن و لیزر درمانی بیشتر از سایر روش ها برای درمان جای جوش استفاده می کند .

فرکشنال در درمان جای جوش

همان طور که می دانید فرکشنال به دو صورت سوزنی و غیر سوزنی وجود دارد.فرکشنال مناسب برای برطرف کردن چین و چروک ها ، لیفت صورت ، جای اسکار ، آکنه ، تعریق زیر بغل است .در روش سوزنی از سوزن های استریل شده با عمق های مختلف استفاده می شود که وارد پوست می شود و می تواند عملیات کلاژن سازی را انجام دهد .تعداد جلسات مورد نیاز بین 3 تا 4 جلسه است و بعد از هر 6 ماه باید به صورت مجدد فرکشنال صورت بگیرد تا فرد بتواند نتیجه مطلوبی بگیرد .

میکرودرم در درمان جای جوش

یکی از روش های ترکیبی برای درمان جای جوش است معمولاً برای افرادی استفاده میشود که جای جوش سطحی تری دارند این بعد از این که پزشک از روش سابسیژن استفاده کرد در صورتی که جای جوش به صورت سطحی مانده باشد از روش میکرودم برای درمان استفاده می کند .

میکرونیدلینگ در درمان جای جوش

میکرونیدلینگ یکی از روش های بسیار موثر و تاثیر گذار در درمان جای جوش است ومناسب برای افرادی است که جای جوش عمیقی دارند در واقع میکرونیدلینگ هم مانند میکرودرم جز روش هایی است که باید کنار سابسیژن انجام شود تا اثر بخشی بهتر و مفید تری را داشته باشد .

پانچ در درمان جای جوش

پانچ یکی از روش های درمانی برای جای است .پانچ و سابیژن مناسب برای افرادی است که جای جوش بسیار عمیقی دارند به گونه ای که بیمار از هیچ یک از روش های ترکیبی نتیجه ندیده است .بهتر است بیمار در صورت عمیق بودن جای جوش از یک تا سه جلسه سابسیژن و یک یا دو جلسه پانچ برای بهبود استفاده کند .

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *