موسیقی پاپ

موسیقی پاپ که اغلب به سادگی پاپ نامیده می شود ، موسیقی معاصر و نوعی رایج از موسیقی عامه پسند (متمایز از موسیقی کلاسیک یا هنری و از موسیقی محلی است. این اصطلاح به طور خاص به یک ژانر یا صدای واحد اطلاق نمی شود و معنای آن بسته به نوع متفاوت است. زمان و مکان در موسیقی عامه پسند، “موسیقی پاپ” اغلب با ویژگی های سبکی مانند ریتم یا ضرب آهنگ رقصانه، ملودی های ساده و ساختار تکراری که یادآور آوازهای خواننده هایی مانند کارن کارپنتر و روبرتا است از سایر زیرژانرها متمایز می شود. فلک. اشعار آهنگ پاپ اغلب احساسی است و به عشق یا رقص مربوط می شود.
پیشنهاد ما: دانلود آهنگ

موسیقی پاپ ممکن است شامل عناصر راک، هیپ هاپ، رگی ، رقص، R&B ، جاز ، الکترونیک و گاهی اوقات موسیقی محلی و سبک های مختلف دیگر باشد. به عنوان مثال، در دهه‌های 1920 تا 1950، موسیقی پاپ عمدتاً از جاز، که در دهه 1950 از راک و ریتم اند بلوز (R&B) شروع شد، و از دهه 1980، از هیپ هاپ شروع شد. جذابیت گسترده موسیقی پاپ برای متمایز کردن آن از انواع خاص تر موسیقی عامه پسند دیده می شود و اجراکنندگان و ضبط های موسیقی پاپ جزو پرفروش ترین و شناخته شده ترین ها در بسیاری از مناطق جهان هستند.

پیشنهاد ما: دانلود آهنگ

امروزه موسیقی پاپ که توسط شرکت‌های بزرگ ضبط به عنوان بخشی از بازار جهانی موسیقی توزیع می‌شود، اغلب شامل بازاریابی انبوه از طریق رادیو ، تلویزیون و سایر رسانه‌ها می‌شود و آن را به بخشی از زندگی روزمره بسیاری از مردم تبدیل می‌کند. به این ترتیب با انتقاداتی نیز مواجه شده است.

پیشنهاد ما: دانلود آهنگ

فرمت های آهنگسازی، ضبط و توزیع
یک آهنگ پاپ ممکن است توسط یک ترانه‌سرا یا آهنگساز حرفه‌ای نوشته شود که کار او سپس به یک خواننده حرفه‌ای داده می‌شود ، یا ممکن است توسط خواننده ای که آن را اجرا می‌کند نوشته شود. از زمان موفقیت بیتلز در دهه 1960، برای نوازندگان موسیقی پاپ به طور فزاینده ای رایج شد که آهنگ های خود را بنویسند. با این حال، بسیاری از آهنگ های پاپ توسط مجریان نوشته نمی شود. استانداردهای پاپ (آهنگ هایی که به خودی خود به شهرت رسیده اند و توسط خوانندگان مختلف اجرا می شوند) و نسخه های کاور (ضبط هایی که توسط نوازندگان بعدی “پوشش داده می شوند”) نیز رایج هستند.

پیشنهاد ما: دانلود آهنگ

وقتی خواننده و نویسنده یک آهنگ افراد متفاوتی هستند، این خواننده است که به عنوان “ستاره پاپ” در نظر گرفته می شود و نویسنده در پشت صحنه کار می کند. ستارگان پاپ گاهی به دلیل ننوشتن – یا در برخی موارد، حتی آواز خواندن – مطالب خود توسط طرفداران ژانرهایی که چنین رویه ای معمول است (مانند گروه های راک، رپ MC ها یا ترانه سرایان خواننده) مورد انتقاد قرار گرفته اند. از سوی دیگر، گاهی اوقات خوانندگان پاپ به دلیل فقدان آموزش هنری و تکنیک توسط شنوندگان موسیقی کلاسیک مورد انتقاد قرار می‌گیرند – جایی که نوازندگان معمولاً موسیقی نوشته شده توسط دیگران را تفسیر می‌کنند.

توسعه روش‌های ضبط به‌عنوان تأثیر عمده‌ای بر صدای پاپ دیده می‌شود و آن را از موسیقی کلاسیک و جاز، و همچنین از برخی از انواع موسیقی رایج که ممکن است به دنبال صدای «طبیعی‌تر» باشند، متمایز می‌کند. نوازندگان موسیقی پاپ معمولاً از آخرین فن آوری و استودیوهای ضبط برای رسیدن به صدایی که می خواهند استفاده می کنند و تولیدکنندگان ضبط ممکن است تأثیر زیادی داشته باشند.
موسیقی پاپ اغلب به دلیل ساده بودن و تکراری بودن بیش از حد مورد انتقاد قرار می گیرد. برخلاف دیگر اشکال موسیقی که به سال‌ها تسلط نیاز دارند، یادگیری و اجرای آن نسبت به سایر ژانرها آسان‌تر است. نوازندگان در مقایسه با سایر ژانرها تمایل کمتری به اجرای کنسرت های زنده دارند. استودیوهای پیشرفته صدا که در آنها ضبط می شود قادر به ایجاد میکس هایی هستند که نمی توانند در اجراهای زنده بازتولید شوند، که باعث می شود خوانندگان به جای خواندن واقعی هنگام اجرای زنده یا در برنامه های تلویزیونی، اشعار را “لب همگام” کنند. تمرین استفاده از فناوری همگام سازی لب، جذابیت خوانندگان را از مهارت واقعی به سمت “تصویر” تغییر می دهد. خواننده های پاپ اغلب موسیقی خود را نمی نویسند یا ساز نمی نوازند، و پیچیدگی سازهای دیگر اغلب با آکوردهای پس زمینه ساده و سینت سایزر عوض می شود. پس از “انفجار” موزیک ویدیو MTV در دهه 1980، موسیقی پاپ بیشتر مبتنی بر تصویر شد و نوازندگان کمتر بر جنبه موسیقی اجرای خود تمرکز کردند. نوازندگان پاپ اغلب از تکنیک‌های موسیقی ساده استفاده می‌کنند، از تکنوازی‌های پیچیده خودداری می‌کنند و از زمان‌های عجیب و غریب استفاده می‌کنند.موسیقی کلاسیک ، جاز و راک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *